Roney tek Everton, ëndërr apo realitet?
Rikthimi i Rooney tek Everton duket si një përrallë që askush nuk mendonte se do të ndodhë. Por ëndërrat disa herë bëhen realitet dhe sipas The Sun Wayne RooneyEverton është një gjë e vërtetë dhe kjo do të ndodhë në fund të javës.

Sipas The Sun, kapiteni i Manchester United pritet të largohet nga Old Trafford këtë verë dhe me sa duket do të bashkohet sërish me ish-klubin e tij të parë.

31-vjeçari, i cili e pa minutazhin e tij të reduktuar nën urdhërat e Jose Mourinho sezonin e kaluar, vazhdon të fitojë një shumë prej 250,000 paund në javëm përcjell Albeu.com.

The Sin gjithashtu raporton se pala e Ronald Koeman do të konfirmojë ofertën prej 20 milionë paund ndaj Arsenalit për Olivier Giroud. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 11:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori