Rooney shënon gol në stilin "panenka" në ndeshjen e 500 në Angli (VIDEO)
Rooney ka arritur sot në ndeshjen e 500-të të tij në ligën angleze të shënoj gol në ndeshjen Derby-Fulham.

Goli i Rooney ishte i veçantë edhe pse u shënua nga penaltia.Kjo pasi që futbollisti e shënoi këtë gol në stilin "panenka".

Por ky gol i Rooney nuk mjaftoi që skuadra e tij të dal me fitore nga kjo ndeshje kjo pasi që Mitrovic arriti të shënoj për Fulham dhe me këto dy gola edhe përfundoi ndeshja.
Shtuar më 21/02/2020, ora 23:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori