Rooney zbulon lojtarin përfekt për Unitedin
Wayne Rooney beson se Romelu Lukaku është "lojtari i përsosur" për Manchester Unitedin pas largimit të tij këtë verë.

Lukaku ka bërë një ndikim të menjëhershëm në Old Trafford pas transferimit të tij prej 90 milionë dollarësh nga Everton në korrik. BelgU ka shënuar tre gola në tre ndeshje të Premier League dhe Rooney është i bindur se skuadra është në duart e sigurta pas mbërritjes së 24-vjeçarit, përcjell Albeu.com, përcjell Albeu.com.

"Për United, ai është lojtari i përsosur", tha Rooney në një intervistë për talkSPORT. "Ai është i fuqishëm, i shpejtë dhe i fortë dhe ai shënon gola, kështu me siguri ai do ta përmirësojë skuadrën". /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2017, ora 16:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori