Rossi nxjerr jashtë piste Marquez (VIDEO)
Pëlqej
Çmimi i Madh i Malajzisë në Moto GP do të hyjë në historinë e Botërorëve të motoçiklizmit për manovrën e italianit Valentino Rossi, manovër që çoi në rrëzimin e spanjollit Marc Marquez në xhiron e shtatë të garës.

Drejtuesit e garës e dënuan me 3 pikë në patentë Rossin dhe në 7 nëntor, në Çmimin e Madh të Valencias, ai do të niset nga vendi i fundit, por nuk iu hoq vendi i tretë i fituar në Sepang.

Gjithçka që ndodhi më pas në garë kaloi në plan të dytë. Dani Pedrosa e dominoi garën nga fillimi në fund, ndërsa Jorge Lorenzo kaloi i dyti vijën e finishit, duke e parë veten vetëm 7 pikë larg Rossit në renditjen e përgjithshme të pilotëve.

Renditja e plotë e garës së zhvilluar në pistën e Sepangut:

1. Dani Pedrosa (Repsol Honda RC 213 V)
2. Jorge Lorenzo (Yamaha YZR M 1)
3. Valentino Rossi (Yamaha YZR M 1)
4. Bradley Smith (Yamaha YZR M 1)
5. Cal Crutchlow (Honda RC 213 V)
6. Danilo Petrucci (Ducati Desmosedici GP14)
7. Aleix Espargaro (Suzuki GSX-RR)
8. Maverick Vinales (Suzki GSX-RR)
9. Pol Espargaro (Yamaha YZR M 1)
10. Stefan Bradl (Aprilia RS-GP)
11. Scott Redding (Honda RC 213 V)
12. Yonny Hernandez (Ducati Desmosedici GP14)
13. Hector Barbera (Ducati Desmosedici GP14)
14. Toni Elias (Forward Yamaha)
15. Alvaro Bautista (Aprilia RS-GP)
Shtuar më 25/10/2015, ora 09:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori