Roveshatë nga 20 metra, në Brazil shënohet gol për kartolinë (VIDEO)
Juventude ka fituar mbrëmë me përmbysje në ndeshjen e Serie B në Brazil. Ponte Preda kishte shënuar e para me Barreto në minutën e 51-të, por festa zgjati vetëm një minutë.

Goli i barazimit ishte një kryevepër i sulmuesit 30-vjeçar, Rogerio, i cili nga jashtë zone vendosi të bënte një lëvizje akrobatike dhe e dërgoi topin në rrjetë.

Golaço de Rogério pelo Juventude.

Roveshata e tij ishte spektakolare dhe i dha zemër skuadrës së Juventude, që në vazhdim shënoi edhe golin e dytë që i dha fitoren.
Shtuar më 31/12/2020, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori