Rrëzimi i Helikopterit të ish Presidentit të Leicester, zbulohet arsya e rrëzimit
Pëlqej
Ngjarja që trondit futbolin Anglez dhe jo vetëm ishte humbja e jetës së presidentit të Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha.

Shkak për rrëzim e helikopterit mësohet se Piloti dështoi t’i përgjigjej komandës së pedalit së pilotit në momentin para se të niste të sillej duke rënë poshtë, sipas hetimit të kryer në këtë incident.

Gjithashtu nga të dhënat e kutisë së zezë tregojnë se helikopteri mori kthesë të papritur në të djathtë kur pedali është dashur në fakt ta drejtonte atë në të majtë.

Pesë persona në total humben jetën në këtë aksident tragjik – Vicahi, dy anëtarë të stafit të tij, Kaveporn Punpare dhe Nusara Suknamai, piloti Eric Sëaffer dhe pasagjerja Izabela Roza Lechoëicz. /albeu.com/

Shtuar më 14/11/2018, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori