Rruga drejt Mynihut (FOTO LAJM)

Nuk ekziston ndeshje më e rëndësishme në të ghithë Europën. Kjo do të majftonte për të kuptuar rëndësinë e ndeshjes së sotme. Bayern Munchen dhe Chelsea dhe bashkë me ta gjithë bota po përjetojnë orët e fundit para se të zbresin në tapetin e "Fusball Arena" sonte në orën 20.45, në finalen e Champions League.

Bavarezët eleminuan Real Madrid për të ardhur deri këtu ndërsa Chelsea as më pak e as më shumë por Kampionët në fuqi të Europës, Barcelonën.

Kur të gjithë mendonin se finalja e Mynihut do të ishte një "El Clasico" mes dy rivalëve spanjollë, si Bayern ashtu edhe Chelsea bënë çudinë e madhe.

Prandaj dhe finalja e sotme pritet të jetë emocionuese dhe spektakolare. /albeu.com/Shtuar më 19/05/2012, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori