E FUNDIT/ Gjykata merr vendimin e papritur për banorët e Astirit
Rudi Vata: Mavraj të largohet nga Kombëtarja, ne flemë me ëndrra
Rudi Vata ka qenë tejet kritik me përfaqësuesen shqiptare pas ndeshjes. Ai ka thënë se Mërgim Mavarj duhet të largohet nga kombëtarja dhe se Shqipëria e futbollit sot nuk ka asnjë plan.

“Me gjithë respektin për Mavrajn, për gjithçka ka dhënë deri tani, por mendoj se ka ardhur koha të largohet. Nuk ka mundësi që ta ndihmojë më Kombëtaren. Por ne jemi në krizë të madhe.

Jemi në krizë futbolli. Këtu flitet për ëndrra kuqezi tërë kohën, por edhe kjo nuk mund të zgjasë pa fund. Të gjithë kanë ëndrra dhe flenë me ëndrra, por ama zgjohen me plan. Ndërsa ne flemë më ëndrra dhe zgjohemi me ëndrra. Nuk ka kuptim, nuk jemi kurrkund.

Duhet të shikojmë kontingjentin e lojtarëve dhe të analizojmë situata. Në ekipin Kombëtar të U-21 ka lojtarë cilësor. Djemtë e rinj duhen afruar. Mbas 1-2 vitesh do të jenë lojtarë të rëndësishëm të Kombëtares. Nëse do të vazhdojmë te teoria që do të marrim rezultatet, nuk do të kemi sukses”, tha ish-kapiteni i Shqipërisë në RTSH.
Shtuar më 07/09/2019, ora 23:35
Tropoja
e Dielë 8 Shtator 2019, Ora 11:17
E cfar ben Abrashi,Cikalleshi,hysaj?!? Keto jane te mire qe din as vrapojn si ndonje sportist,nuk kane qendrim te futbollistit!!!?
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori