Rugani nuk do të largohet nga Juventusi
Davide Torchia, agjenti i mbojtësit të Juventusit Daniele Rugani ka folur për të ardhmen e Italianit te bardhezinjtë.

"Sarri e vlerëson Ruganin, e pëlqën dhe Napoli, por Juventusi nuk e ka nxjerrë në shitje, mendoj se ai do të qëndrojë në Torino për një kohë të gjatë", tha agjeti i Ruganit.

Daniele Rugani u transferua te Juventusi në vitin 2015, por ai gjithmonë ka qënë zgjedhja e dytë për Masimilano Allegrin, shkak është dhe konkurenca e fortrë në mbrojtje ku dysha e qëndrës përbëhet nga Chiellini dhe Bonucci. /albeu.com/
Shtuar më 28/02/2019, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori