Rummenigge: Hummles do të luajë edhe sezonin tjetër
Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig me rezultatin e 1-0 shefi i Karl-Heinz Rummenigge deklaroi mbrojtësi, Mats Hummles, do të mbetet me gjigantët e Bundesligës edhe për sezonin tjetër.

Ne biseduam me Mats disa ditë me parë dhe ai do të vazhdojë të luajë edhe në gjysmën e dytë të sezonit tha ai pas fitores 1-0 të klubit në RB Leipzig të mërkurën.

"Biseduam me Mats,ai ndihet shumë mirë në Mynih dhe nëse një lojtar nuk luan gjithmonë, është e qartë se ka diskutime”, tha ai.

"Mats donte të bisedonte me ne, shpjeguam qëllimet tona dhe ai shpjegoi pikëpamjen e tij, kemi një mendim të përbashkëtpërbashkët”.

Bayern janë të tretë në Bundesligë, gjashtë pikë prapa liderëve Borussia Dortmund.
Shtuar më 20/12/2018, ora 09:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori