Rusia ia beson një maceje të shurdhër parashikimin e ndeshjeve të Botërorit
Një maceshurdhër shikohet si parashikuese e fitueseve gjatë Botërorit, që do të zhvillohet këtë verë në Rusi.

Duke parë famën që fitoi Oktapodi Paul, i cili gjatë Botërorit të 2010-ës arriti të parashikonte saktë një numër të konsiderueshëm ndeshjesh, mendoi të vazhdonte këtë traditë, por kësaj radhe duke ndryshuar parashikuesin,nga oktapod në mace.

Maqja quhet Achilles, dhe do t’i parashikojë fituesit duke zgjedhur një nga dy enët me ushqim. Por a do e qëllojë Achillesa? Sigurisht, si gjithmonë jo! Fati ndoshta dhe do ta nxjerrë ndojëherë por këto eksperimente mbeten vetëm zbavitëse dhe asgjë pertej saj. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2018, ora 12:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori