Sa përfitojnë klubet nga "Fly Emirates" (FOTO LAJM)

Arsenal dhe Emirates Stadium
Marrëveshja: 150 milionë sterlina


Logoja e Emirates Airlines do të bëhet akoma më familjare për fansat e sportit në të gjithë botën. Dje, kompania me qendër në Dubai, ka arritur një marrëveshje me FA Cup, e cila që prej sezonit të ardhshëm do të marrë emrin "Emirates FA Cup".

Për tre sezone kompania aziatike do të arkëtojë 30 milionë sterlina, ndërsa bashkëpunimi i saj me futbollin dhe sportin në përgjithësi vazhdon ende.

Klube si Arsenal, Real Madrid, PSG, Milan, Hamburg, New York Cosmos etj financionet nga kompania në fjalë. /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2015, ora 15:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori