Sa skuadra të Premierligës do të jenë në Ligën e Kampionëve këtë sezon?
Pëlqej
Sot është konfirmuar numri i skuadrave angleze në Ligën e Kampionëve.

Liverpool bëhet ekipi i pestë i Premierligës që e siguron plasmanin në fazën e grupeve.

Bashkë me “The Reds”, në Champions janë edhe Chelsea, Tottenham, Manchester City dhe Manchester United, përcjellë “Lajmi.net”.

Kjo e fundit e ka siguruar plasmanin falë triumfit në Ligën e Evropës.

Premierliga është liga me më së shumti skuadraLigën e Kampionëve këtë edicion. /albeu.com/
Shtuar më 23/08/2017, ora 23:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori