Sabatini braktisi Interin për të vazhduar me Milanin?
Sipas raportimeve nga Gazzetta dello Sport, Milani pritet të shkarkojë nga pozita e drejtorit sportiv Massimiliano Mirabellin dhë të emërojë në vend të tij Walter Sabatini.

Kuqezinjtë janë takuar me ish-drejtorin teknik të Interit në Londër, pasi 62-vjeçari u nda me Interin para një muaji. Sabatini nuk është i vetmi emër pasi një emër tjtër është edhe drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli.

Në listë janë edhe Ariedo Braida i Barcelonës dhe Michael Emenalo i Monacos. Arsyeja pse Milan nuk beson më tek Mirabelli është meraktoja jo dobiprurëse që ai bëri duke shpenzuar 200 milionë euro dhe duke ëprfunduar sërisht në të njëjtat pozicione. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2018, ora 12:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori