Saint-Maximin i shkel syrin Milanit: "Nuk do qëndroj përgjithmonë te Nicë"
Ylli i Nicës Saint-Maximin i cili ishte pranë kalimit tek Milani gjatë merkatos së janarit i ka shkelur syrin Milanit, teksa ka deklaruar se nuk dëshiron të qëndrojë përjetë te Nicë,shkruan Albeu.com.

Një deklaratë e tij vjen si në formë hakmarrje ndaj klubit francez që nuk nuk e la të largohet futbollistin ti bashkohet kuqezijve në orët e fundit të merkatos.

"Unë dua të arrij nivelin më të lartë në futbooll. Do të ishte një gënjeshtër të them se unë dua të qëndroj këtu gjatë gjithë karrierës sime te Nicë".

Këtë deklaratë futbollisti e dhe për "Canal Fotball Club".

Ndërkohë ai ka arritur një marveshje paraprake me Milanin teksa pritet të veshë fanellën kuqezi në fund të këtij sezoni.

Ndërsa Nicë pritet të përfitojë reh 20 milion euro nga shitja e anësorit. /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2019, ora 15:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori