Saint-Maximin nuk grumbullohet nga Nicë, Milani e pret
Saint-Maximin ka humbur sfidën me Angers, teksa klubi i Nicës duket sikur e ka përjashtuar lojtarin nga skuadra.

Vetëm disa ditë më parë sulmuesi francez i kishte thënë ekipit se ai nuk do të qëndrojë më, dhe në ndeshjen kundër Angers nuk luajti, dhe tashmë lamtumira duket e pashmangshme.

Milani synon ta afrojë anësorin në fund të sezonit për shifrën e 20 milion eurove.

Largimi nga Nicë është fare pranë, këtë e konfrimon vetë lojtari edhe me deklaratën e ashpër përmes profilit të tij në Twitter.

"Unë nuk jam trajnuar për tërë javën për shkak të një problemi fizik, kam marrë pjesë vetëm në seancën e së premtes". Pas kësaj deklarate Milan shpreson të marrë një çmim më të ulët në fund të sezonit.
Shtuar më 17/02/2019, ora 14:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori