Saki:Messi më kënaq më shumë se Ronaldo
Tekniku veteran italian, Arigo Saki mendon se Cristiano Ronaldo nuk i jep kënaqësinë që i jep Leo Messi. Ish tranjeri kampion i Milanit është shprehur në një intervistë për Marca-n rreth dy yjeve të futbollit.

"Ronaldo nuk është duke evoluar po aq sa Messi dhe portugezi po humbet entuziazmin e duhur. E përsëris që Ronaldo është një futbollist determinant por nuk më jep të njëjtat sensacione që më jep argjentinasi", tregoi Saki për gazetën spanjolle.

Këto deklarata italiani i bëri pas publikimit të emrave që do kandidojnë për Topin e Artë 2011. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2011, ora 18:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori