Salah "hero" edhe jasht fushe, shpëton një të pa strehë nga disa abuzues
Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah është përshkruar si “heroi i jetës reale” pasi ndërhyri për të ndaluar abuzimin e një njeriu të pastrehë afër Anfield.

Në fund të shtatorit, Salah ishte në një pompë të benzinës në Liverpool dhe e pa se disa persona po e ngacmonin verbalisht një të pastrehë, shkruan Indeksonline.

Duke mos e pëlqyer gjestin, ylli egjiptian ndërhyri dhe paralajmëroi abuzuesit se një ditë mund të përballen me një fat të ngjashëm.

Personi që u ndihmua nga Salah ka dhënë një intervistë ku ka folur për rastin në fjalë.

"Mo ishte po aq i mrekullueshëm si ai është për Liverpool në fushë", ka thënë personi i pastrehë.

"Ai dëgjoi atë që një grup djemsh po më thoshin, pastaj iu kthye atyre dhe tha: ‘Mund të jeni ju pas disa vitesh’. Unë vetëm e dija se nuk isha halucinacion kur Mo më dha 100 funta. Çfarë legjende e madhe".

"Mo kishte parë disa djem duke më munduar. Ata po më thërrisnin emra, duke më pyetur pse po lypja dhe më thoshin të gjeja një punë".

"Ai pa atë që po ndodhte dhe u tha diçka atyre dhe më pas ai shkoi te makina e parave. Unë jam një tifoz i madh".

"Mo është një hero i jetës reale në sytë e mi dhe unë dua ta falënderoj atë", ka thënë ndër të tjerash ai.

Momenti heroik i Salah erdhi në të njëjtën natë kur Liverpool mposhti Arsenalin 3-1 në Premier League me sulmuesin që luajti 90 minuta të plota atë natë në Anfield.
Shtuar më 07/10/2020, ora 09:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori