Salah parakalon dy ish-yjet e mëdhenj të Liverpool
Me dy golat e shënuar sot, Salah i dhuroi fitoren ekipit të tij, Liverpoolit.

Ndërsa gjithashtu rrëzoi nga “froni” Suarezin duke shënuar më shumë gola se uruguaiani.

Tani, sulmuesi egjiptian ka 84 gola, dy më shumë se Suarez dhe tre më shumë se Fernando Torres.

Ai këto gola i arriti pas 126 ndeshjeve, shkruan Indeksonline.

Luis Suarez: 133 ndeshje, 82 gola.

Fernando Torres: 142 ndeshje, 81 gola.
Shtuar më 14/12/2019, ora 22:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori