Salah: Shpresoj se do të mund të fitoj kampionatin dhe Championsin
Mohamed Salah thotë se ai iu bashkua Chelseat për ta fituar kampionatin anglez.

21-vjeçari Salah tashmë ka fituar një medalje në karrierën e tij pasi ndihmoi Baselin të fitojë kampionatin e Zvicrës sezonin e kaluar, por shpreson të fitojë shumë më shumë me Chelsean.

Shpresoj se do të mund të fitoj Premier Leaguen dhe Champions Leaguen. Nuk është e lehtë, por është një ekip shumë i mirë dhe shpresoj se ne do të mund ta fitojmë ligën 100 për qind”.

“Të luash një këtë ligë është fantastike dhe është ëndrra ime. Gjithashtu të luaj në divizionin elitë të Anglisë, unë luaj për një prek klubeve më të mëdha”, ka thënë Salah.
Shtuar më 07/02/2014, ora 12:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori