Samir Ujkani infektohet me Covid-19
Portieri i Kosovës, Samir Ujkani ka dalë pozitiv me Covid-19.

Burime të Indeksonline, bëjnë të ditur që portieri i Torinos mungoi të dielën kundër Interit pasi që është futur në izolim, megjithatë gjendja shëndetësore e tij është shumë e mirë.

32 vjeçari është bërë lojtari i 3-të që infektohet me koronavirus vetëm në javën e fundit. Në ditën e ndeshjes kundër Shqipërisë, trajneri Bernard Challandes rezultoi pozitiv në test pastaj mungoi në 3 ndeshje.

Pas tij u infektuan Amir Rrahmani dhe Mërgim Vojvoda. Nëse gjërat shkojnë mirë për Ujkanin, ai mund të rikthehet për duelin kundër Juventusit më 5 dhjetor.

Shtuar më 23/11/2020, ora 18:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori