Sampaoli: Gonzalo Higuain më ka bindur
Shpeshherë e la jashtë grumbullimit për ndeshjet kualifikuese për në Kupën e Botës “Rusia 2018”, por duket se tashmë trajneri, Jorge Sampaoli, është bindur nga sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain.

Higuain është thirrur për miqësoret kundër Italisë dhe Spanjës, por Paulo Dybala dhe Mauro Icardi kanë mbetur jashtë, kjo për faktin se Sampaoli dëshiron t’i testojë të tjerë futbollistë.

Dybala, Papu Gomez dhe Mauro Icardi janë lojtarë që i njohim mirë. Ne duam t’i shohim të tjerët që të vazhdojmë të bëjmë krahasime. Këto dy ndeshje nuk do të jenë vendimtare për askënd”.

Dybala është lojtar shumë i vlerësueshëm. Ai vjen nga një lëndim dhe kemi menduar se më e mira për të është që ta marrë vetën te ekipi i tij e jo te Argjentina”.

“Higuaini është përmirësuar, e shoh më të matur – ai më ka bindur. Kemi nevojë për lojtarë që, nëse i thirrmi, të na garantojnë një Kupë të Botës të mirë”, u shpreh Sampaoli. /albeu.com/
Shtuar më 01/03/2018, ora 19:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori