"San Mames", stadiumi spektakolar i Bilbaos (FOTO LAJM)

Pëlqej
Athletic Bilbaos i mjaftuan 15 minuta në pjesën e dytë që ti shënojë tre herë Napolit dhe të presë biletën për në fazën e grupeve të Champions League. Përveç lojës së shpejtë dhe të bukur përgjatë 90 minutave edhe diçka tjetër ra në sy të tifozëve: stadiumi "San Mames".

Impianti i famshëm i Bilbaos pësoi një rinovim total vitin e fundit duke u shndërruar në një prej stadiumeve më të bukur të momentit në Europë.

"San Mames" pësoi një ndryshim total si brenda ashtu edhe jashtë, ndërsa bukurinë ia shton edhe vendndodhja shumë pranë detit. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2014, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori