San Marino, gol pas 5 vjetësh (VIDEO)

Pas pesë vitesh pa gol në garat zyrtare, spektatorët e Stadiumit Olimpik të Serravallae, në San Marino, më në fund kanë mundur të festojnë një gol të kombëtares së tyre. Goli u shënua dje në ndeshjen kundër Polonisë, e vlefshme për eleminatoret e "Brazil 2014", nga ana e mbrojtësit Alessandro Della Valle pas një goditje me kokë dhe që shënoi barazimin e përkohshëm 1-1.

Ndeshja përfundoi 1-5 në favor të polakëve, por për San Marinon, e coila rënditet e 207 në FIFA, ishte një mbrëmje për tu mos harruar. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2013, ora 12:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori