Sandro Rosell: La Liga me 16 skuadra
Presidenti i Barcelonës ka hedhur idenë e një kompeticioni me më pak ekipe, duke rritur kompetivitetin dhe ulur pagat e lojtarëve

Presidenti i katalanasve, Sandro Rosell, deklaroi gjatë ditës së djeshme se La Liga spanjolle duhet të reduktohet në 16 skuadra. “Kam mendimin se kampionati ynë ka shumë skuadra,” – ka thënë ai gjatë një debati në konferencën e Arenës së Futbollit Ndërkombëtar. “Kemi 20 ekipe, prandaj mendoj se duhet t’i reduktojmë në 18 ose më mirë në 16", deklaroi Rosell. /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2011, ora 10:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori