Sane: Nëse Manchester City do unë rinovoj
Leory Sane sezonit e shkuar ishte një nga lojtarët kreyesor në ekipin e Manchester City, aq sa Guardiola i siguroj atij një vënd titullari, shkruan Albeu.com.

Gjermani shfaqi disa probleme në fund të sezonit dhe një nga arsyet më të mëdha për sjelljet e tij, ishte mos grumbullimi në botërorin e “Rusi 2018”.

Sane pati probleme gjatë gjithë verës, me refuzimin që i bëri Gjermanisë dhe me Toni Kros, mesfushori i Realit i cili e kritikoi për sjelljet e tij.

Guardiola po mendon t’i rinovojë kontratën yllit gjerman dhe Sane është gati për të nënshkruajë.
“Pse jo, nëse Siti më do, patjetër që do të nënshkruaj”,- tha shkurtimisht Sane për një gazetar britanik. Duket se e ardhmja e gjermanit është në “Etihad Stadium”.

Shtuar më 11/12/2018, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori