Sarri: Ekipi luajti vazhdimisht, me një pjesë të parë të mrekullueshme
Maurizio Sarri pranon se Napoli "më shumë synon për Serie A se Ligën e Kampionëve", dhe e konsideron barazimin me Interin "dy pika të hedhur poshtë".

Heroizmi i Samir Handanovic përfundoi garën e 13 fitoreve të njëpasnjëshme në Serie A, duke përfshirë të tetë këtë sezon, por Partenopei mbetet i pamposhtur dhe dy pikë të qarta në krye të tabelës.

Kjo ishte hera e parë që Napoli nuk arriti të shënonte që nga një humbje 2-0 në shtëpi ndaj Atalanta më 25 shkurt.

"Handanoviç është një portier i jashtëzakonshëm, për momentin një nga më të mirët në Evropë, kështu që ishte vetëm normale që sonte të ishte e jashtëzakonshme", tha trajneri për Mediaset Premium.

"Ekipi luajti vazhdimisht, me një pjesë të parë të mrekullueshme në aspektin e ngutjes dhe rikthimit të posedimit në fushën e tyre.

"Bëmë disa rregullime për të parë nëse mund ta mbanim atë presion. Ne mbajtëm 75 për qind të dominimit territorial kundër një kundërshtari shumë të fortë, kështu që mendoj se kemi bërë mirë.

"Kishte disa momente kyqe që nuk gjetën mundësi të mjaftueshme në ndeshje. Unë gjithashtu pashë disa zgjedhje të dobëta, pasi disa lojtarë shkuan për të shënuar në vend që të kalonin për të dërguar një shok të grupit të qartë. Ne nuk ishim aq të mprehtë sa zakonisht.

"Duke marrë parasysh ndeshjen, goditjet në shënjestër dhe dominimin territorial, ne duhet ta konsiderojmë atë dy pikë të hedhur sonte. Megjithatë, nëse vazhdojmë me këtë nivel të performancës, disa skuadra do të jenë në gjendje të marrin pikë kundër nesh". përfundoi tekniku napolitan. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2017, ora 23:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori