Sarri: Juventusi përballë Lionit do jetë si ai i këtyre kohëve
Juventusi përballë Lionit nuk do të ketë ndryshime thelbësore në sistemin e lojës pasi koha nuk ia lejon këtë. Është kjo esenca e fjalive të trajnerit Mauricio Sarri në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Romës, e cila është e fundit për sezonin e Serisë A.

“Në një javë, nuk ka kohë për të bërë ndryshime thelbësore. Duhet të jemi të vëmendshëm energjitë mendore dhe fizike për ta përgatitur ndeshjen sa më mirë nga ana taktike. Por, nuk është se mund të shkojmë në maksimum të një sistemi për vetëm një javë.

Kondicioni mental në dy ndeshjet e radhës do të jetë ndryshe, sepse tashmë kemi në mendje titullin e fituar. Nesër luan kush është në kushte e duhura dhe nuk rrezikon”, u shpreh Sarri. /VipSport.al/
Shtuar më 31/07/2020, ora 19:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori