Sarri pothuajse i shkarkuar, një spanjoll bëhet gati
Mauricio Sarri i ka ditët e numuruara te Chelsea. Italiani i cili erdhi verën te shkuar te Blutë ka dështuar të tregojë veten në Stamfrod Bridge.

"Daily Record" raporton se drejtuesit kanë vendosur të prishim marrëveshjen me bankierin italian dhe në fund të sezonit do të zyrtarizojnë edhe pasardhësin e tij. Ai pritet të jetë një spanjoll, Havi Garsia. Më parë tekniku ka qenë pjesë e Malagas, por edhe Rubin Kazani. Në këtë sezon ai është pjesë e Watfordit, që i ka habitur të gjithë në Premier Ligë.

Shtuar më 17/04/2019, ora 12:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori