Sarri takohet me drejtuesit e klubit te Serie A, gati marrëveshja
Maurizio Sarri mund ta vazhdoj punën si trajner në klubin e ri nga Serie A.

Sipas mediave në Itali, Sarri është takuar dje me drejtuesit e Fiorentinas dhe janë afër për të arritur një marrëveshje që tekniku italian të ulët në stol gjatë sezsonit të ri.

Sarri është ende nën kontratë me ekipin e Juventusit, prandaj për të marr një klub të ri ai duhet pret 30 qershorin 2021.

Kujtojmë që ‘Viola’ ka trajner Cesare Prandellin – kurse gjatë këtij sezoni nuk po qëndrojnë mirë, me 25 pikë në 23 ndeshje.
Shtuar më 23/02/2021, ora 09:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori