Sassuolo-Milan, formacionet e mundshme
Milan do të ketë një udhëtim të vështirë në Sassuolo.

Rosonerët janë duke kaluar në një formë të lartë dhe këtë shpresojnë të vazhdojnë edhe në këtë ndeshje, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifkim në Europa League.

Që nga rikthimi i futbollit italian, skuadra e Piolit ka arritur gjashtë fitore dhe vetëm dy barazime nga tetë ndeshje të zhvilluara.

Formacionet e mundshme:

Sassuolo: Pegulo; Mulder, Santos, Ferrari, Rogerio; Djurcic, Locatelli, Traore; Raspadori, Caputo, Boga

Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Bennacur, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Shtuar më 21/07/2020, ora 17:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori