Schalke "poker" Stuttgartit, fiton edhe Xhaka (VIDEO)
Schalke 04 ka shkatërruar në transfertën 0-4 Stuttgartin. Ndeshja javës së 14 të Bundesligës foli vetëm për miqtë që e dominuan takimin që nga minuta e parë deri në të 90-ën.

Golat u shënuan nga Choupo-Moting (1, 21, 61) dhe Meyer në minutën e 10.

Fitore edhe për Borussia Munchengladbah-un e Granit Xhakëa që mposhti 3-2 në shtëpi Hertha Berlinin. /albeu.com/

Borussia.M 3 - 2 Hertha Berlin
Koln 1 - 2 Augsburg
Hannover 96 1 - 3 Wolfsburg
Paderborn 1 - 1 Freiburg
Stuttgart 0 - 4 Schalke 04
Shtuar më 06/12/2014, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori