Scholes: United nuk e fiton kurrë kampionatin me këtë sulmues
Legjenda e skuadrës së Manchester United, Paul Scholes ka theksuar se skuadra anlgeze nuk ka për ta fituar kurrë titullin kampion me një sulmues si Romelu Lukaku. Belgu ka shënuar 31 gola në 62 ndeshje, por për Scholes kjo statistikë nuk mjafton.

“Nuk jam i sigurt se ata do të arrijnë ta fitojnë ndonjëherë ligën me një golashënues si ai. Nuk mendoj se ai është mjaftueshëm i mirë për të luajtur edhe jashtë 16-metërshit.

Nuk jam i sigurt se ai punon mjaftueshëm, por është ende një djalosh i ri, i cili ka arritur shumë dhe ka shënuar shumë gola. Ai është i shpejtë dhe i fuqishëm, por Lukaku është njëri nga lojtarët e Manchester Unitedit që duket se i mungon vetëbesimi”, tha Scholes. /albeu.com/

Shtuar më 17/10/2018, ora 11:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori