Scolari zbulon se Drogba dhe Anelka e shkarkuan nga Chelsea
Luiz Felipe Scolari ka zbuluar se prishja e marrëdhënieve me Didier Drogba dhe Nicolas Anelka çuan në shkarkimin e tij si trajneri i Chelseat.

Braziliani fitues i Kupës së Botës, 71 vjeç, zëvendësoi Avram Grant në stolin e Bluve në verën e vitit 2008, por zgjati vetëm shtatë muaj para se të shkarkohej.

Dhe në një intervistë për Yellow and Green Football, ‘Big Phil’ detajoi problemet që u zhvilluan gjatë kohës së tij të shkurtër në Londrën Perëndimore.

E para ishte me Drogba dhe pikëpamjet konfliktuale brenda klubit se si të ndihmohet më mirë të shërohet nga operacioni.

Scolari tha: "Chelsea kishte disa probleme me lëndimet, disa probleme në ekip".

"Unë kisha një formë udhëheqjeje që u përplas me një ose dy lojtarë".

I pyetur se cilët anëtarë të skuadrës në veçanti, ai konfirmoi: "Anelka dhe Drogba'.

'Reparti ynë mjekësor mendoi se duhet ta lëmë Drogba të shkojë dhe të shërohetCannes, në mes të verës".

"Mendova se ai duhet të qëndrojë në Londër. Do të shkoja në Cannes në mes të verës. Unë do të qëndroja atje për një muaj, dy muaj, duke shijuar për veten time".
Shtuar më 02/04/2020, ora 15:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori