Seferi: Krenarinë e shqiptarit nuk e lëkund dot një ministre lavire
Boksieri i mirënjohur shqiptar Nuri Seferi, përmes një thirrje në Facebook, ka bërë thirrje që të mos lëkundet krenaria shqiptare dhe njëherë e përgjithmonë të bëhen bashkë të gjithë shqiptarët.

Deklarata e boksierit vjen pas "Bombës" së opozitës maqedonase ku dëgjohej ministrja e brendshme Gordana Jankullovska duke i fyer shqiptarët me termat "fis i egër" dhe "indianë". /albeu.com/

Ja edhe postimi i plotë:

"Krenarine time që jam Shqiptar nuk do mund ta lekund askush e aq me pak do ardhacak të pavler të ardhur nga Karpatet e Rusisë. Aq më pak te toleroj nje lavire ( ministresh ) qe cdo dit fyen shqiptaret ne menyre te ndryshme. A ka mbetur pak vetdijesim tek ne. A thu aj gjak ndër shekuj për cfar u derdh o Shqiptaret e mi.

Pash Besën e Shqiptarit vetëdijësohuni e behuni një herë bashkë, i madh e i vogel, e të tregojmë grushtin tonë të fort që siç duket e kemi humbur apo e kemi shitur.

Zgjohuni nga ky gjumë hatri i atyre dëshmorëve që lanë fëmijët, gratë dhe nënat e tyre për të sjellur lirin tonë. Ndersa sot ju politikanet shqiptar po shkelni mbi gjakun e tyre , Ku vazhdimisht lejoni te na ofendojn e te na turperojnë këto sllav që skan as histori as kultur e as dinjitet", lexohet në postimin e kampionit të mirënjohur të boksit. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2015, ora 15:50
ylli polar
e Dielë 26 Prill 2015, Ora 15:58
bravo ore nuri seferi nuk perbaltet shqiptaria nga keto funderina . Kjo duhet te na beje te vetedijshem te gjithe ne shqiptatreve kudo qe ndodhemi se gjitonet tane jane gati te na shqyejne me rastin me te pare ndaj vetem te bashkuar munde tu bejme balle .LUMI FLE ARMIKU SFLE .
SHKOLLA
e Dielë 26 Prill 2015, Ora 16:10
Ahhhhhhhh Mor Vlla nuk jan fajet te populli vain e kan kta muta ne Parllament tecilt ekan shit Bythen e vet Populli asht i Lidhur me njeri tjetrin e Politika naka ndar shum po tash ikemi qel sit e vallahi sdot shkon shum koh e dot del ne shesh edhe nje Inqizim qe Politikajt e BDI--s kan me dal te perlyt shummmmmmmmmmmmm.
sabir
e Hënë 27 Prill 2015, Ora 12:43
nuri o vlla e vertet o qka po thu po kujt juke drejtuar hajdutve qe jan te pa shpirt ndaj popullit ty o nuri allahu ta pagujt me xhenet per kto fjal qe ke shkru
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori