E FUNDIT/ Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Sejdorf: E padrejtë ta krahasosh Neimar me Ronaldon dhe Mesin
Mesfushori holandez, Klarens Sedorf e ka cilësur si të
padrejtë krahasimin që ekspertët e futbollit bëjnë për Neimar, duke e krahasuar gjithmonë atë me Lionel Mesin dhe Kristiano Ronaldon.

“Ai është shumë i ri, përgjegjësia për ekipin kombëtar nuk duhet të bjerë vetëm mbi të. Duhet të jenë edhe lojtarë të tjerë që ndajnë të njëjtin mendim. Është e padrejtë ta krahasosh me Kristiano Ronaldon dhe Mesin. Por mua më pëlqen shumë ta shoh kur luan dhe shpresoj që të ketë sa më shumë suksese në jetë”, u shpreh mesfushori holandez që tani aktivizohet në kampionatin brazilian me fanellën e skuadrës së Botafogos.
Shtuar më 16/02/2013, ora 15:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori