Serbi Djokoviç turpërohet në "Roland Garros", e mund një talent austriak
Novak Djokoviç eliminohet në mënyrë të turpshme nga tureneui “Roland Garros”. Tenisti serb, kampioni në fuqi i turneut, i befasoi të gjithë teksa u mposht nga Dominic Thiem, të cilin vetëm përpara pak kohësh e shkatërroi në turneun “Masters” të Romës.

numrit dy të botës, që ishte krejtësisht i pafuqishëm përballë kundërshtarit të tij. Seti i parë ishte më i rivalizuari në këtë sfidë, pasi ishte “tie break”-u ai që përcaktoi fituesin e tij, e ai ishte pikërisht talenti austriak. Dy setet e tjera u luajtën në një drejtim, me Thiem që ishte superior ndaj Djokoviç, duke i fituar ato 6-3 dhe 6-0.

Kundërshtari i radhës për Thiem do të jetë Rafael Nadal. /albeu.com/
Shtuar më 07/06/2017, ora 15:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori