Seri golash në Meazza, Inter mund Genoan 5-4 (VIDEO)
FC Inter
Trajneri i Interit duket se e ka nisur me “këmbë të mbarë” punën e tij në pankinën e zikaltërve. Gjatë ndeshjes me skuadrën e Genoa-s skuadra e tij ka arritur të fitoje kundër Genoa-s në rezultatin 5-4 duke rikthyer besimin tek tifozët e saj.

Pjesa e parë ka treguar për Interin i cili arriti ta mbyllte atë me rezultatin 3-1. Dy golat e parë për këtë skuadër janë shënuar nga Milito në minutën e 13-të dhe të 27-të ndërsa goli i tretë është shënuar nga Samuel. Ndërkohë që skuadra e Genoa-s do të shënojë në minutën e 47-të me anë të Morettit.

Në pjesën e dytë do të jenë lojtarët e skuadrës së Genoa-s të cilët do të ngushtojnë diferencën e golave me anë të Palacio-s i cili do të shënojë në minutën e 14-të të pjesë së dytë. Gjatë kësaj pjesë kemi edhe një karton të kuq për portierin e Interit i cili lë me 10 lojtarë skuadrën e tij. Por skuadra e Stramaccioni-t nuk do të mjaftohet me këtë rezultat duke shënuar në minutën e 29-të me anë të Zarate-s.

Pas këtij goli do të kundërpërgjigjen edhe lojtarët e teknkut Marino duke shënuar golin e tretë. Ndërsa golat nuk do të ndalen këtu do të jetë sërish Milito i cili do te shënoje golin e tretë të tij dhe të pestin për Interin. Në Minutat e fundit të ndeshjes do të shënojë serish Genoa me anë të Gilardino-s duke vulosur kështu rezultatin përfundimtar 5-4 në favor të Interit

Mund të quhet një ndeshje me plot gola ndeshja e zhvilluar në stadiumin G.Meazza pasi Interi. /albeu.com/

Shijoni golat
Ndeshjet e tjera të Seria A:

Bologna-Palermo 1-3
Fiorentina-Chievo 1-2
Lecce-Cezena 0-0
Shtuar më 01/04/2012, ora 16:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori