Serie A: Dy jave para perfundimit, Inter mbetet ne krye (VIDEO)
Albeu.com
Kampioni aktual i Serie A, Inter, ka shënuar fitore prej 2-0 në derbin e javës së 36-të përballë Lazios në Olimpico. Me këtë fitore, Inter vazhdon të qëndrojë në krye të Serie A në dy javët e fundit të kampionatit.Pas kësaj fitoreje, Interi mban kreun e Serie A me dy pikë më shumë se Roma, dhe vështirë se do të bëjë ndonjë gabim në dy ndeshjet e mbetura kundër Chievos dhe Sienas.


Ja rezultatet:

Atalanta 1 : 1 Bologna
Bari 3 : 0 Genoa
Catania 1 : 1 Juventus
Sampdoria 2 : 0 Livorno
Chievo 1 : 2 Napoli
Siena 1 : 2 Palermo
Cagliari 2 : 2 Udinese
Lazio 0 : 2 Inter


Ja golat:


Lazio 0 : 2 InterShtuar më 03/05/2010, ora 03:22
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori