Serie A: Ekipi i javes se 33-te
Albeu.com
Alberto Gilardino shënoi dy gola në derbin e vikendit në Serie A, ku Fiorentina mposhti Romën me rezultat 4-1. Italiani gjendet i vetëm në sulm në ekipin më të mirë të javës së 33-të në Serie A, i përkrahur nga bashkëlojtari i tij Stevan Jovetic, si dhe Leite Kaka dhe Antonio Cassabi, si mesfushorë sulmues.11-shja më e mirë e javës në Serie A:

Portier: Samir Handanovic (Udinese)

Mbrojtës: Gianluca Zambrotta (Milan); Fabiano Santacroce (Napoli); Claudio Terzi (Bologna); Gianpaolo Bellini (Atalanta)

Mesfushorë: Gaby Mudingayi (Bologna); Gaetano D’Agostino (Udinese); Antonio Cassano (Sampdoria); Kaka (Milan); Stevan Jovetic (Fiorentina)

Sulmues: Alberto Gilardino (Fiorentina)

Formacioni i javës 4-2-3-1:

Handanovic

Zambrotta - Santacroce - Terzi - Bellini

Mudingayi - D'Agostino

Cassano - Kaka - Jovetic

Gilardino
Shtuar më 29/04/2009, ora 22:01
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori