Serie A: Fitojnë Udinese dhe Palermo, barazim Sampdoria
Pëlqej
Përfundojnë ndeshjet e javës së 12 të kampionatit italian të futbollit ku Udinese ka arritur të marrë një fitore kundër Lecces me rezultatin 4-0. Parma fiton në transfertë kundër Barit me rezultatin 0-1.

Edhe Palermo ka shënuar një fitore këtë jave kundër Catanias me rezultatin 3-1. Bologna fiton 1-0 kundër Brescias 1-0.
Fitore me të njëjtin rezultat 0-1 ka arritur edhe Genoa në fushën e Cagliarit. (albeu.com)
Shtuar më 14/11/2010, ora 16:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori