Serie A: Fitore e Inter, humbje e Milanit dhe Juventusit (VIDEO)
Albeu.com
Në xhiron e parafundit të kampionatit italian në futboll në Serie A të gjitha ndeshjet filluan në të njëjtën kohë. Kryesuesit Interi dhe AC Roma fituan në fushat e veta dhe ruajtën distancën që e ...... kishin, andaj Mourinhos dhe lojtarëve të Interit u qeshet edhe titulli i dytë këtë sezon, pas Kupës së Italisë, që u fitua para pak ditësh në duelin direkt me Romën. Nga ndeshjet e tjera vlen të veçohet si befasi humbja e Juventusit në Torino kundër Parmës, si dhe humbja e Milanit nga Genoa.


Rezultatet:

Roma – Cagliari 2:1
Bologna – Catania 1:1
Fiorentina – Siena 1:1
Genoa – AC Milan 1:0
Inter - Chievo 4:3
Juventus – Parma 2:3
Livorno - Lazio 1:2
Napoli - Atalanta 2:0
Palermo - Sampdoria 1:1
Udinese - Bari 3:3


Golat:

Genoa – AC Milan 1:0

Inter - Chievo 4:3


Shtuar më 09/05/2010, ora 19:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori