Serie A, formacionet e javës së 30-të
Vijon dueli i titullit kampion në distancë mes Milan dhe Juventus. Pas javës së 29-të dy skuadrat kanë një diferencë prej katër pikësh me njëra-tjetrën dhe në javën e 30-të luajnë dy sfida tejet delikate.

Kuqezinjtë luajnë në transfertë përballë Catanias të Montella, skuadrë e cila i ka hapur probleme të gjithë skuadrave që kanë luajtur me ta. Ndeshja luhet ditën e shtunë dhe është sfida që hap javën e 30-të në Serie A. Ndërsa Juventus pret të dielën në mbrëmje, në Juventus Stadium Napolin e Walter Mazzarri.

Sfida të tjera interesante në javën e 30-të është edhe Inter-Genoa, ku trajneri i ri i zikaltërve Andrea Stramaccioni do të bëjë debutimin me Inter pas suksesit në Champions League me ekipin e të rinjëve. /albeu.com/Formacionet e mundshme për javën e 30-të Serie A:

CATANIA-MILAN (e shtunë ora 18.00)

Catania (4-3-3): Carrizo; Motta, Legrottaglie, Spolli, Marchese; Izco, Lodi, Almiron; Barrientos, Gomez, Bergessio. Tr. Montella

Milan (4-3-1-2): Abbiati; Zambrotta, Bonera, Mexes, Antonini; Aquilani, Ambrosini, Nocerino; Emanuelson; Ibrahimovic, El Shaarawy.Tr. Allegri

PARMA-LAZIO (e shtunë ora 20.45)

Parma (3-5-2): Mirante; Zaccardo, Paletta, Lucarelli; Biabiany, Morrone, Valdes, Galloppa, Modesto; Floccari, Giovinco. Tr. Donadoni

Lazio (4-4-2): Marchetti; Konko, Dias, Biava, Radu; Gonzalez, Ledesma, Brocchi, Mauri; Kozak, Rocchi. Tr. Reja

ROMA-NOVARA (e dielë ora 12.30)

Roma (4-3-1-2): Stekelenburg; Taddei, Kjaer, De Rossi, José Angel; Simplicio, Gago, Marquinho; Totti; Bojan, Osvaldo. Tr. Luis Enrique

Novara (5-3-2): Ujkani; Morganella, Paci, Lisuzzo, Garcia, Gemiti; Porcari, Radovanovic, Pesce; Mascara, Caracciolo. Tr. Tesser

BOLOGNA-PALERMO (e dielë ora 15.00)

Bologna (3-4-2-1): Gillet; Sorensen, Portanova, Cherubin; Pulzetti, Taider, Khrin, Morleo; Ramirez, Diamanti; Di Vaio. Tr. Pioli

Palermo (3-5-2): Viviano; Munoz, Mantovani, Labrin; Pisano, Migliaccio, Donati, Barreto, Balzaretti; Miccoli, Hernandez. Tr. Mutti

CAGLIARI-ATALANTA (e dielë ora 15.00)

Cagliari (4-3-1-2): Agazzi; Pisano, Canini, Ariaudo, Agostini; Ekdal, Conti, Nainggolan; Cossu; Pinilla, Ibarbo. Tr. Ficcadenti

Atalanta (4-4-2): Consigli; Raimondi, Stendardo, Manfredini, Peluso; Schelotto, Cigarini, Carmona, Moralez; Tiribocchi, Gabbiadini. Tr. Colantuono

FIORENTINA-CHIEVO (e dielë ora 15.00)

Fiorentina (4-4-2): Boruc; Cassani, Gamberini, Natali, Pasqual; Marchionni, Behrami, Montolivo, Vargas; Amauri, Jovetic . Tr. Rossi

Chievo (4-3-2-1): Sorrentino; Sardo, Andreolli, Cesar, Dramé; Luciano, Rigoni, Bradley; Thereau; Paloschi, Pellissier. Tr. Di Carlo

INTER-GENOA (e dielë ora 15.00)

Inter (4-3-3): Julio Cesar; Zanetti, Ranocchia, Samuel, Nagatomo; Poli, Stankovic, Cambiasso; Zarate, Milito, Forlan. Tr. Stramaccioni

Genoa (4-3-3): Frey; Mesto, Carvalho, Kaladze, Moretti; Rossi, Veloso, Biondini; Sculli, Gilardino, Palacio. Tr: Marino

LECCE-CESENA (e dielë ora 15.00)

Lecce (3-5-2): Benassi; Oddo, Miglionico, Tomovic; Cuadrado, Bertolacci, Giacomazzi, Delvecchio, Brivio; Muriel, Di Michele. Tr. Cosmi

Cesena (4-3-1-2): Antonioli; Comotto, Von Bergen, Rodriguez, Lauro; Santana, Colucci, Martinho; Del Nero; Mutu, Malonga. Tr. Beretta

SIENA-UDINESE (e dielë ora 15.00)

Siena (3-5-2): Pegolo; Vitiello, Terzi, Rossettini; Giorgi, Vergassola, Gazzi, Parravicini, Del Grosso; Destro, Bogdani. Tr. Sannino

Udinese (3-5-1-1): Handanovic; Coda, Danilo, Domizzi; Basta, Pinzi, Pazienza, Asamoah, Pasquale; Abdi; Di Natale. Tr. Guidolin

JUVENTUS-NAPOLI (e dielë ora 20.45)

Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Caceres, Vidal, Pirlo, Marchisio, De Ceglie; Matri, Vucinic. Tr. Conte

Napoli (3-4-1-2): De Sanctis; Campagnaro, Cannavaro, Aronica; Maggio, Gargano, Inler, Zuniga; Hamsik; Lavezzi, Cavani. Tr. Mazzarri
Shtuar më 30/03/2012, ora 16:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori