Serie A: Inter s'ka te ndalur, Milan barazon (VIDEO)
Albeu.com
Kuqezinjtë nuk kanë arritur të nxjerrin më shumë se një pikë në përballjen e javës së 23-të në Serie A, kundër Bolognas. Interi ka shënuar fitoren e radhës drejt titullit të ri të kampionit të Italisë, pasi që duket se edhe këtë sezon nuk ka kundërshtar në këtë drejtim.Në ndeshjen e zhvilluar në Giuseppe Meazza kundër Cagliarit, zikaltrit shënuan fitore prej 3-0. Me golat e Goran Pandev (6’), Walter Samuel (20’) dhe Diego Milito (47’), Interi arkëtoi tre pikë të reja për t’u përforcuar më shumë në krye të tabelës.


Bologna 0 : 0 Milan

Takimi i zhvilluar të dielën në Stadio Dall'Ara përfundoi me rezultat të barabartë, 0-0. Pas këtij barazimi, Milani rrezikon ta humbë pozitën e dytë në tabelë, pasi që me fitore eventuale kundër Fiorentinas, Roma do të ngjitet në vend të dytë.
Ja rezultatet:

Atalanta 1 : 0 Bari
Inter 3 : 0 Cagliari
Lazio 0 : 1 Catania
Genoa 1 : 0 Chievo
Bologna 0 : 0 Milan
Udinese 3 : 1 Napoli
Siena 1 : 2 Sampdoria
20:45 Fiorentina - : - Roma


Ja golat:


Inter 3 : 0 Cagliari
Bologna 0 : 0 Milan
Siena 1 : 2 Sampdoria
Genoa 1 : 0 Chievo

Shtuar më 08/02/2010, ora 00:26
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori