Serie A, ja formacionet e javës së fundit
Sot Serie A luan javën e saj të fundit për sezonin 2012-2013. Me dy ndehsje në ora 15.00 dhe të tjerat në 20.45 futbolli italian mbyll siparin për këtë sezon me një pikëpyetje të vetme që pritet të zbulohet sonte: Milan apo Fiorentina? Cila do të jetë në Champions League sezonin e ardhshëm.

Kuqezinjtë luajnë përballë Sienas, ndërsa Fiorentina kundër Pescaras. Të dy ekipet kanë rënë tashmë në Serie B, ndaj dhe Milan shihet favorit. /albeu.com/Formacionet e mundshme:

ATALANTA-CHIEVO sot ora 15.00

ATALANTA (4-3-1-2): Consigli; Bellini, Stendardo, Capelli, Brivio; Carmona, Cigarini, Biondini; Bonaventura; De Luca, Denis. Tr. Colantuono

CHIEVO (5-3-2): Puggioni; Sardo, Andreolli, Dainelli, Cesar, Frey; Luciano, Vacek, Hetemaj; Stoian, Thereau. Tr. Corini

BOLOGNA-GENOA sot ora 15.00

BOLOGNA (4-2-3-1): Stojanovic; Garics, Sorensen, Naldo, Morleo; Perez, Taider; Kone, Diamanti, Gabbiadini; Gilardino. Tr. Pioli

GENOA (4-3-1-2): Frey; Cassani, Portanova, Manfredini, Antonelli; Rigoni, Matuzalem, Vargas; Bertolacci; Floro Flores, Borriello. Tr. Ballardini


CAGLIARI-LAZIO sot ora 20.45

CAGLIARI (4-3-1-2): Agazzi; Dessena, Rossettini, Astori, Avelar; Ekdal, Conti, Nainggolan; Cossu; Sau, Ibarbo. Tr. Pulga-Lopez

LAZIO: (4-4-2): Marchetti; Konko, Cana, Dias, Radu; Candreva, Ledesma, Onazi, Lulic; Floccari, Klose. Tr. Petkovic


INTER-UDINESE sot ora 20.45

INTER (4-3-2-1): Handanovic; Nagatomo, Ranocchia, Juan Jesus, Pereira; Kuzmanovic, Kovacic, Cambiasso; Guarin, Alvarez; Rocchi. Tr. Stramaccioni

UDINESE (3-4-1-2): Brkic; Benatia, Danilo, Domizzi; Basta, Allan, Pinzi, Silva; Pereyra; Muriel, Di Natale. Tr. Guidolin


PALERMO-PARMA sot ora 20:45

PALERMO(3-5-2): Benussi; Von Bergen, Donati, Aronica; Nelson, Barreto, Viola, Sanseverino, Morganella; Hernandez, Miccoli. Tr. Sannino

PARMA (3-5-2): Mirante; Rosi, Lucarelli, Paletta; Gobbi, Parolo, Valdes, Ampuero, Biabiany; Belfodil, Amauri.Tr. Donadoni


PESCARA-FIORENTINA ora ora 20.45

PESCARA (4-2-3-1): Perin; Zanon, Cosic, Capuano, Bocchetti; Rizzo, Togni; Celik, Cascione, Di Francesco; Sforzini. Tr. Bucchi

FIORENTINA (4-3-3): Viviano; Tomovic, Rodriguez, Savic, Pasqual; Aquilani, Pizarro, Borja Valero; Cuadrado, Jovetic, Ljajic. Tr. Montella.

Federico Scarponi


ROMA-NAPOLI sot ora 20.45

ROMA (4-3-3): Lobont; Piris, Romagnoli, Castan, Dodo; Bradley, Tachtsidis, Florenzi; Lopez, Destro, Lamela. Tr. Andreazzoli

NAPOLI (3-4-1-2): Rosati; Rolando, Cannavaro, Gamberini; Maggio, Inler, Dzemaili, Armero; El Kaddouri; Pandev, Cavani. Tr. Mazzarri

SIENA-MILAN sot ora 20.45

SIENA (3-4-2-1): Pegolo; Terzi, Terlizzi, Felipe; Angelo, Calello, Della Rocca, Rubin; Rosina, Sestu; Emeghara. Tr. Iachini

MILAN (4-3-3): Abbiati; De Sciglio, Zapata, Mexes, Constant; Flamini, Ambrosini, Nocerino; Robinho, Balotelli, El Shaarawy. Tr. Allegri


TORINO-CATANIA sot ora 20.45

TORINO (4-2-4): Coppola; D'Ambrosio, Glik, Ogbonna, Caceres; Bakic, Gazzi; Cerci, Barreto, Bianchi, Birsa. Tr. Ventura.

CATANIA (4-3-3): Andujar; Bellusci, Rolin, Spolli, Capuano; Izco, Lodi, Almiron; Barrientos, Bergessio, Gomez. Tr.: Maran.

Shtuar më 19/05/2013, ora 12:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori