Serie A, ja rezultatet dhe golat (VIDEO)
Albeu.com
Palermo ka ndalur hovin e Interit drejt titullit kampion fale gabimeve te pafalshme te kampioneve ne fuqi qe kane barazuar 2-2 ne “San Siro“, nje sfide qe u duk e mbyllur qe ne pjesen e pare.Balotelli dhe me pas Ibrahimovic dhane idene se ndeshja perfundoi, por ne te dyten sicilianet shfrytezojne mjaft mire gabimet ne repartin e mbrojtjes duke barazuar me Kavani e Succi.
Lazio ka triumfuar 4-2 ne derbin e 130-te ne kampionat perballe Romes, rezultat qe u mjaftoi tifozeve laciale te fshijne nga kujtesa 3 humbjet e fundit. Roma u shokua qe ne fillim pasi Lazio shenoi dy here brenda 4 minutave te para, me Pandev dhe Zarate. Goli i Mexes pak me vone mbylli pjesen e pare me rezultatin 2-1.

Ne te dyten eshte serish Lazio qe shenoi duke cuar e ne 3-1. Duke mos i mjaftuar dizavantazhi, Roma mbetet me 9 lojtare pas daljes me te kuq te Panucit dhe Mexes. 9 minuta para fundit De Rossi shkurtoi serish diferencen e golave, por Kolarov vulos gjithcka ne 4-2.

Goli i Clarence Seedorf i ka dhene fitoren 1-0 Milanit perballe Chievo-s se Bogdanit dhe gjithshtu i ka forcuar pozitat e tyre ne vendin e trete ne klasifikim.

Ja te githa rezultatet e SERIE A:

Genoa 3 - 2 Juventus
Bologna 1 - 4 Siena
Chievo 0 - 1 AC Milan
Fiorentina 2 - 1 Cagliari
Inter Milan 2 - 2 Palermo
Lazio 4 - 2 AS Roma
Lecce 1 - 3 Sampdoria
Napoli 0 - 0 Atalanta
Torino 2 - 1 Catania
Genoa 3 - 2 JuventusShtuar më 12/04/2009, ora 22:30
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori