Serie A, La Liga, Bundesliga: Çfarë e marte!
Pëlqej
Është e marta e një futbolli të madh. Pas ndeshjeve të fundjavës në të gjitha ligat e Europës sot rikthehen ntakimet e tjera me protagonistë gjigandët e futbollit europian dhe jo vetëm.

Javën e katërt në Serie A e hap ndeshja Empoli-Milan, ndërsa në La Liga zbresin Real Madrid, që vjen pas fitores tenistike 2-8 ndaj Deportivo La Corunas.

Në Bundesligë do të kemi përballjen e Bayern Munchen me kryesuesit e deritanishëm, surprizën Paderborn, ndërsa sfidë interesante është edhe takimi mes Werder Bremen dhe Schalke 04.

Në Francë rradha për të hapur javën e 7 të Ligue I i përket Reims-Marseille. /albeu.com/

Ja sfidat e sotme:

CAPITAL ONE:

Arsenal-Southampton(20.45)
Cardiff City - AFC Bournemouth
Derby County-Reading
Leyton Orient-Sheffield United
Liverpool-Middlesbrough
Milton Keynes Dons-Bradford City
Shrewsbury Town-Norwich City
Sunderland-Stoke City
Swansea City-Everton
Fulham-Doncaster Rovers

SERIE A:

Empoli-Milan(20.45)

LA LIGA:

Real Madrid-Elche(20.00)
Celta Vigo-Deportivo La Coruna(22.00)

BUNDESLIGA:

Bayern Munich-Paderborn (20.00)
Eintracht Frankfurt-Mainz 05
Hoffenheim-Freiburg
Werder Bremen-Schalke 04

LIGUE I:

Reims-Marseille (19.00)
Rennes-Toulouse *21.00)
Shtuar më 23/09/2014, ora 12:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori