Serie A: Milan mposht Juven (VIDEO)
Albeu.com
Milani ka shënuar fitore bindëse prej 3-0 kundër Juventusit në derbin e zhvilluar të shtunën mbrëma në San Siro. Me këtë fitore, Rossonerët kanë siguruar Ligën e Kampionëve, ndërsa Bianconerët e rikonfirmuan zhgënjimin e tyre nga ky sezon.Golin e parë e ka shënuar Luca Antonini (14’), për të vazhduar më tej Ronaldinho në minutat e 29-të dhe 67-të.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar sonte, Lazio ka mposhtur Udinezen me rezultat 3:1.


Ja golat:


AC Milan vs Juventus 3-0


Lazio - Udinese 3-1
Shtuar më 16/05/2010, ora 00:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori