Serie A, notat e 20 personazheve të sezonit (FOTO LAJM)

1. Edinson Cavani. Nota 9. Uruguaiani është kryegolashënuesi i Serie A. Për momentin është një ndër sulmuesit që e kërkojnë gjysma e klubeve europiane. Pavarësisht divorcit nga e shoqja, Cavani e ka udhëhequr Napolin duke e pozicionuar në vend të dytë.


Serie A mbylli këtë fundjavë siparin e tij për sezonin 2012-2013. Juventus shpallet kampion për të dytin sezon rradhazi, Napoli rënditet i dyti dhe do të jetë në fazën e grupeve në Champions League, Milan me shumë mund arrin zonën Champions, Roma dhe Lazio në finalen e Kupës së Italisë, mrekullia Fiorentina dhe dështimi Inter.

Këto janë disa prej ngjarjeve më të rëndësishme të këtij sezoni në futbollin italian pa harruar këtu edhe rënien e Sienas, Palermos dhe Pescaras.

Por cilët janë personazhet e këtij sezoni? Për të mësuar 20 emrat dhe vlerësimin për ta vizitoni foto-galerinë e mësipërme.../albeu.com/

Shtuar më 21/05/2013, ora 22:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori