Serie A, rënditja pa gabimet arbitrale
Paddy Power ka publikuar kundërklasifikimin e Serie A edhe pas ndeshjeve të javës së 17, në të cilin nuk përfshihen gabimet arbitrale.

Sipas kompanisë së basteve, Juventus vazhdon të jetë në krye të klasifikimit me 40 pikë, 5 më shumë dhe jo 1 pikë më shumë siç është në rënditjen reale. /albeu.com/

Klasifikimi në Serie A: Juventus 40 pikë, Roma 39, Napoli 30, Lazio 30, Sampdoria 27, Genoa 26, Milan 25, Palermo 25, Fiorentina 24, Sassuolo 23, Udinese 22, Inter 22, Empoli 18, Verona 18, Torino 18, Chievo 17, Atalanta 16, Cagliari 12, Cesena 9, Parma 9.

Kundërklasifikimi i Paddy Power: Juventus 40 pikë, Roma 35, Genoa 31, Napoli 30, Lazio 27, Fiorentina 26, Palermo 26, Udinese 26, Sassuolo 24, Sampdoria 23, Milan 23, Torino 21, Inter 19, Verona 18, Empoli 17, Chievo 16, Cagliari 13, Cesena 13, Atalanta 13, Parma 2.
Shtuar më 07/01/2015, ora 14:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori